A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Комунальний заклад "Кленівський ліцей" Богодухівської міської ради Богодухівського району Харківської області

Історія ліцею

Історія закладу

ІСТОРІЯ  КЛЕНІВСЬКОЇ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ І-ІІІ СТУПЕНІВ

Завдяки Л. Кенігу у с. Кленове у 1898 році було засновано школу.

Школа була розміщена у приміщенні, де проживав керуючий помістям Кеніга – німець Берінг . Це було невеличке приміщення з двома класними кімнатами, в яких навчалось до 40 учнів. Школа належала до типу однокласних училищ з 3-х річним курсом навчання. З початку заснування в ній навчалися діти службовців фірми «Л. Є. Кеніг», селянські діти приймалися, якщо були вільні місця.

У 1912 році за проханням дружини Кеніга було збудовано нове приміщення школи. Вона мала три світлі кімнати, одну невелику кімнату для вчителів. Ця кімната була з’єднана з класною кімнатою вузькими дверима і була обладнана переговорною трубкою з котельною, яка знаходилась в напівпідвальному приміщенні. Дві з класних кімнат мали розбірну дерев’яну перегородку на завісах. У вестибулі школи з кахельною підлогою знаходилася роздягалка. Двері з вестибулю вели в туалет та невелику кімнату для прибиральниці школи. В цій кімнаті була грубка для приготування їжі дітям, які потребували підтримки в харчуванні. У вестибулі знаходилася раковина і кран з питною водою, що поступала з водозбірної башти економії.

У 1912–1913 роках число учнів досягало числа 77. Вчительський персонал складався із завідуючого училищем, законо-учителя і другого вчителя. Дітей селян годували безкоштовно і давали папір , чорнила.

Після Жовтневої революції і до 1930 року школа була початковою, з 1946 року – семирічною та восьмирічною, а з 1960 року стала середньою.

На початку існування радянської школи навчально-матеріальна база була дуже бідною: глобус, гербарій рослин та скелети птаха та людини. У період існування семирічної школи до середини сорокових років матеріальна база значно зросла. В одній єдиній невеличкій шафі знаходилося: одна лейденська банка, одна електрофорна машина, екземпляр магдебурзьких півкуль, два десятки колб і пробірок, невеличкий набір металів, дві–три карти з географії, а також бібліотека, в якій були казки та твори українських письменників.

У 1933 -35 роках у Кленівській школі працював Тронько Петро Тимофійович. Він викладав українську літературу та суспільствознавство.

У роки Великої Вітчизняної війни приміщення школи було пристосоване до німецької конюшні. І лише у 1946 році школа почала працювати.

У 1958 році Таверівський радгосп передав школі двоповерхове приміщення, перебудоване і пристосоване для класних кімнат. Там знаходилися 4 класні кімнати, спортзал і приміщення майстерень. Кожен вчитель – предметник мав свої окремі полиці у шкільній шафі для наочних посібників. Вчителі вже могли проводити досліди, експерименти. Також в школі знаходився торговий відділ, в якому учні могли купити пера, олівці, чорнило, лінійки . В цьому році школа перейшла на 10- річний термін навчання.

З 1955 по 1965 рік директором школи був Мокроусов Микола Андрійович.

З 1965 по 1977  рік директором школи працював Солошенко Олександр Павлович.

З 1978 по 1997 рік педколектив очолювала Сокол Пелагея Остапівна.

З 1997 року –  директор школи Радигіна Ольга Іванівна.

У 2001 році  школа була забезпечена ком’ютерним класом.

У 2013-2014 навчальному році у школі працювало 17 учителів та навчався 51 учень.

У 2014 році рішенням ХХХVІІ сесії VІ скликання Богодухівської айонної ради Харківської області реорганізовано шляхом злиття Кленівської ЗОШ І-ІІІ ступенів та Мерлянської ЗОШ І-ІІ ступенів у Кленівський навчально-виховний комплекс “Загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад” Богодухівської районної ради Харківської області

У 2016/2017 навчальному році у закладі навчається 72 учні, у дошкільному навчальному закладі – 19 дітей

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Чи задовольняє вас формат організації дистанційної освіти у закладі?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було підтверджено

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень